Skrócona instrukcja pierwszego logowania do aplikacji MS Teams — do pobrania (PDF) na dole strony

Szanowni Studenci i Nauczyciele akademiccy

Rok akademicki 2021/22, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji i Nauki, rozpoczynamy w trybie hybrydowym, tj. w większości:

  • wykłady prowadzone zdalnie;
  • ćwiczenia, projekty itp. prowadzone na miejscu w siedzibie uczelni (filii);

(mogą nastąpić odstępstwa — szczegóły w planach zajęć).

 

W przeciwieństwie do poprzedniego roku akademickiego zajęcia zdalne realizowane będą w jednej aplikacji: Teams (w ramach platformy Microsoft Office 365), zamiast na ClickMeeting-u i Moodle. Na Moodle nie będziemy zakładać nowych kont, udostępnione tam materiały pozostają bez zmian (o ewentualnym wyłączeniu Moodle poinformujemy Państwa wcześniej).

W związku z tym każdemu studentowi i nauczycielowi zostały już założone konta na platformie Microsoft Office 365 — prosimy zapoznać się z “Instrukcją pierwszego logowania” (do pobrania poniżej w pliku PDF). Wiązać się to będzie również z:

  • posiadaniem przez wszystkich studentów i nauczycieli adresów mailowych w domenie “@gswgdansk.edu.pl” — w połowie października maile zaczną właściwie funkcjonować, poinformujemy Państwa o tym — będzie to główny kanał informacyjny między studentami, nauczycielami i ogólnie uczelnią;
  • udostępnieniem Państwu licencji na korzystanie z aplikacji Microsoft, m.in. Word, Excel i inne.
Weekendowy dyżur pracownika dziekanatu na Teams

W najbliższy weekend 30-31.10.2021 r. w pilnych sprawach związanych z działaniem MS Teams prosimy o kontakt z pracownikiem dziekanatu:

  • tel. 888 255 920
Nowo przyjęci studenci

Aby zalogować się pierwszy raz do platformy, należy znać swój numer albumu. Ci z Państwa, którzy go nie znają, proszeni są o kontakt (należy podać dane identyfikujące: imię i nazwisko oraz datę urodzenia):

  • adres e-mail (metoda preferowana): nr_albumu@gsw.gda.pl
  • tel. 888 255 920 (tylko w godz.: wtorek, czwartek, piątek: 8-14, środa: 12-18).
Zapisy na zajęcia

Każdy student musi samodzielnie zapisać się na zajęcia prowadzone zdalnie (jedno zapisanie na dane zajęcia). Odbywa się to przez linki, które umieszczone zostały w sekcji “Student / Student zalogowany / Zapisy na zajęcia zdalne” (dostęp tylko dla użytkowników zalogowanych). Zapisanie się na zajęcia musi zaakceptować nauczyciel.

Legitymacje studenckie dotychczas wydane

Wszystkie legitymacje studenckie oraz legitymacje służbowe nauczycieli akademickich, nieposiadające naklejek przedłużających ważność do 31.10.2021 r., pozostają ważne do dnia 14.10.2021 r. Należy przedłużyć w dziekanacie uczelni (filii) ważność dotychczas wydanych legitymacji.

Nauczanie zdalne na Teams. Od czego zacząć?
  1. Dokonać pierwszego logowania (tylko w przeglądarce internetowej, szczegóły w Instrukcji do pobrania poniżej)
  2. Zapisać się na swoje zajęcia (info: zakładka u góry "Zapisy na zajęcia")
  3. Brać udział w zajęciach według planu