Kategoria: Koło naukowe

Koło Naukowe Automatyki i Robotyki KAiR zrzesza pasjonatów robotyki całej uczelni. Członkowie Koła mają szansę już od pierwszych lat studiów realizować swoje innowacyjne projekty z tej dziedziny. W ramach prac Koła studenci mogą realizować własne pomysły, a także rozwijać już istniejące projekty. Uczestnicy kształcą się przede wszystkim w technicznych dziedzinach nauki powiązanych z kierunkiem "Zarządzanie i inżynieria produkcji". Kierunek tych studiów jest kierunkiem menadżerskim, który łączy wiedzę z zakresu prawa, ekonomii, organizacji produkcji oraz pozwala na uzyskanie niezbędnych kwalifikacji technicznych, jakie powinien posiadać każdy inżynier. Członkowie Koła Naukowego Automatyki i Robotyki KAiR głównie zajmują się praktyczną stroną zagadnień związanych ze specyfiką kierunku studiów, tj.: mechaniką, elektroniką, elektrotechniką, techniką, automatyką, programowaniem, sterowaniem, etc.

Głównym celem działalności Koła jest umożliwienie ambitnym studentom rozwijania swoich zainteresowań oraz poszerzenie wiedzy i praktycznych umiejętności z tej tematyki.

Obszar działalności Koła jest bardzo szeroki. Koło naukowe przede wszystkim:

  • porusza tematykę sterowania, automatykę i robotykę;
  • prowadzi szkolenia z tych zagadnień;
  • uczy podstaw programowania i projektowania prostych układów elektronicznych;
  • zajmuje się robotami mobilnymi: kroczącymi, automatyką procesów przemysłowych i wytwarzania, sterowaniem oraz techniką napędową.
Opiekun koła:
dr inż. Jacek Domagalski
Kontakt:
e-mail: kolo.KAiR@gsw.gda.pl